Druhý ročník TEDxBratislavaWomen bude smelý a brilantný

Druhý ročník TEDxBratislavaWomen bude smelý a brilantný

TEDxBratislavaWomen 2019 dá priestor jednému rečníkovi, ôsmim rečníčkam, jednému hudobnému, jednému tanečnému a dokonca aj jednému divadelnému predstaveniu.

„Ženy v dnešnej spoločnosti chcú chrániť, pomáhať, spájať, vyvíjať, vynikať, vzdelávať, vychovávať… Dať im priestor, aby o tom mohli povedať aj ostatným, je to najmenej, čo môžeme urobiť,“ vraví o tom, prečo po roku prinášame do Bratislavy TEDx konferenciu s podtitulom „Women“, projektová manažérka podujatia Dominika Verníčková.

Brilantný obsah

Opäť otvoríme témy, ktoré sa priamo týkajú žien, no mali by byť v zornom poli celej spoločnosti. V nabitom programe sa môžete tešiť na pozoruhodnú farárku Cirkvi československej husitskej Sandru Silnú, umelkyňu Eriku Mészárosovú, ktorá vzdáva hold účastníčkam Slovenského národného povstania, o svoje zážitky z profesionálneho rodičovstva sa podelí Matúš Ježo a Bianka Urbanovská vás naučí to najpodstatnejšie pre vlastnú sebaobranu a pocit bezpečia.

Monika Prikkelová vysvetlí, ako môže tanečný štýl pomôcť budovať osobnosť, Danica Pišteková a Veronika Michalíková z architektonického zoskupenia WOVEN vás naučia myslieť mimo škatuliek, medialistka Veronika Vadovičová bude v nedeľu rozdávať zásoby motivácie na celý budúci rok a Sandra Giňová vás dojme svojím príbehom a poslaním Omamy.

Okrem toho uvidíte exkluzívny úryvok z divadelného predstavenia MORENA, ktoré Andrea Bučko a Dominika Kavaschová hrávajú na doskách Slovenského národného divadla, a PAPERMOON TRIO v zložení Andrea Kružliaková, Barbora Medeková Kristína Uhlíková dotvorí atmosféru dňa hudobne. Večer zakončíme príjemným rautom s podmazom od DJa Romeo Green, ktorý pre TEDxBratislavaWomen 2019 vytvoril špeciálny playlist.

Uprostred podujatia vám premietneme aj blok vystúpení z konferencie TEDWomen, ktorá momentálne prebieha v kalifornskom Palm Springs. Vybrali sme fantastický blok so šiestimi skvelými vystúpeniami, ktoré usilovne prekladáme a titulkujeme, aby ste si ich užili bez jediného vyrušenia. Premietaný blok prednášok bude dobrovoľný. Môžete si počas neho vyskúšať všetky prestávkové aktivity alebo íst na diskusie s účinkujúcimi, ktoré sa budú konať v Kabinete pomalosti. Harmonogram nájdete na plagáte na jeho dverách.

Smelé prestávky

O skvelé občerstvenie sa tentoraz postarajú „lokálni“ majstri z 12 duší a opäť sa budeme snažiť produkovať minimum odpadu a správne separovať. Budeme vám vďační za pomoc, ktorú nám preukážete napríklad tým, že si prinesiete vlastný hrnček či fľašu na vodu.

Tak ako na všetkých našich konferenciách, aj v Novej Cvernovke vás bude čakať množstvo zážitkov aj mimo pódia. Môžete si vlastnoručne vyrobiť voskový obrúsok na potraviny vďaka workshopu s Beeyana. A odneste si pamiatku v podobe trička s diamantovou grafikou TEDxBratislava! Prineste si svoje obľúbené tričko, ktoré upcyklujete, alebo si v stánku Primát zakúpte nové a nechajte si ho potlačiť originálnou linorytovou technikou. Spoznajte aktivity OZ Cesta von a podporte ich kúpou darčekového predmetu. Ak máte doma prázdne obaly z vlhčených obrúskov, prineste ich, využijú ich na výrobu pomôcok pre Omamy.

Skvelá vizážistka a kozmetička Martina Jančárová zo salónu MartinaStyle vám na počkanie upraví obočie. V TEDx kníhkupectve si kúpite kvalitné čítanie od vydavateľstva Slovart, ktoré si s kávou a koláčikom môžete vychutnať v špeciálne pre túto príležitosť otvorenej kaviarni Giraffe Bakery.