Darujte inšpiratívny deň medzi príjemnými ľuďmi

Darujte inšpiratívny deň medzi príjemnými ľuďmi

Rada dávam svojim blízkym darčeky, ale musím sa priznať, že niekedy nemám inšpiráciu a po istej dobe zúfalého premýšlania končím v najbližšom kníhkupectve a zachraňujem situáciou kúpou dobrej (dúfajúc) knihy. A preto sa často zo zvedavosti kamarátov vypytujem, čo kúpili mame, tatovi, či manželovi k sviatku. Len tak, pre inšpiráciu.

Minule mi kamarátka pri doobednom kočíkovaní v Medickej záhrade referovala, že manželovi na narodeniny dala poukážku na “deň bez rodiny”. Skrátka mu venovala jeden príjemný deň podľa jeho predstáv, bez toho rodinného cirkusu na kolečkách. Predstava darovania jedného príjemného dňa sa mi veľmi zapáčila. Myslím, že naň existujú rôzne variácie. Deň bez niekoho, alebo naopak deň s niekým, deň doma v posteli s knihou, alebo naopak výlet do Viedne na Sacher tortu a nejakú krásnu výstavu.

Ďalšou variáciou je aj deň strávený s príjemnými a inšpiratívnymi ľuďmi na tohtoročnom TEDxBratislava.

Minulý rok tak napríklad urobila Ali a darovala lístok na TEDxBratislava svojej kamarátke Monike:

„Hľadala som niečo netradičné a zároveň užitočné. Darček, ktorý bude osobnejší a „šitý“ na mieru. Výnimočný zážitok. TEDx sme poznali z videí. Ale zažiť a vidieť tú atmosféru naživo je neporovnateľný rozdiel. Zoznámite sa s ľuďmi, ktorí sa venujú veciam, ktoré by vás v živote nenapadli. Spoznáte úplne iné pohľady na život, ktoré vás ďalšie dni nútia premýšľať, čo môžete spraviť vo svojom živote inak. A čo je najlepšie, medzi prestávkami sa vytvoril priestor na rozhovory, z ktorých sa nejedenkrát rozvinula podnetná, ale aj zábavná diskusia.” (Ali)

“TEDxBratislava to ti vám bol darček. Áno. Zážitok “kúpiš“. Masáž je fajn. Len… moc si nepokecáte. Obed je tiež celkom chutný nápad. Ale čo sa dá zažiť za hodku nad tanierom?! A najčastejší zážitkový darček – zoskok padákom. Uff. Nie na každý žalúdok. I keď tie endorfíny môžu stáť za to. Teraz si predstavte toto všetko na jednom lístku. Od rána bieleho masáž mozgu, že ešte týždeň spracovávate podnety. Obed? Hotové hody. S predjedlom – raňajkami aj večerným tekutým dezertom 😉 A nie s jednou kamoškou, ale celým divadlom. Zoskok? Bol! Len bez “zo“. Skok do života, kde sa veci DAJÚ a priateľstvá FUNGUJÚ.” (Monika)

Už viete komu by ste venovali lístok na TEDxBratislava? Tak neváhajte a registrujte seba a toho, koho chcete potešiť už teraz! Do poznámky v registrácii alebo na email napíšete kam vám fyzicky poštou zašleme vstupenku, na ktorej bude vaše venovanie.