Ďalšie potvrdenie, že návštevníci TEDxBratislava sú super

Ďalšie potvrdenie, že návštevníci TEDxBratislava sú super

Keď som povedala, že chcem tento rok robiť registrácie, Veronika (ktorá to mala na starosti minulý rok) sa ma spýtala, či to myslím vážne. Po prvých týždňoch od spustenia registrácie som už frflala na vystavovanie faktúr. Strašná nuda. Keď som Veronike povedala, že mňa na registráciách baví hlavne komunikácia s ľudmi, zasmiala sa a sarkasticky sa spýtala, či som žena na materskej.

Keď si teraz spätne pozriem počet emailov v inboxe a premietnem samotný deň, odhadujem, že som komunikovala s minimalne 40 % našich účastníkov a bolo fascinujúce sledovať tú rôznorodú masu. Sme dobrovoľníci a v pracovnom živote veľakrát robíme niečo úplne iné ako v tíme TEDxBratislava, a tak nie sme špecialisti v oblasti, ktorú máme v tíme práve na starosti. Pre mňa to bolo prvýkrát, čo som s toľkými ľudmi hovorila z pozície “služieb zákazníkom”.

Tiež som nikdy v živote nevystavovala toľko zálohových faktúr, vyúčtovacích faktúr a storno faktúr, nikdy predtým som nekontrolovala toľko variabilných symbolov vo výpisoch z účtu.

Na moje prekvapenie, za celý čas, odkedy sme registrácie spustili, sa ani raz nestalo, že by sa niekto nahneval, poslal nepríjemný email alebo na mňa kričal, ak nastala nejaká chyba. A ja som si uvedomila, že na TEDx chodia ľudia, ktorí chápu, že chyby alebo nedorozumenia sa stávajú a že ich dokážu tolerovať, že majú o podujatie veľký záujem a ich nadšenie je silnejšie ako rozčuľovanie sa nad nejakou malichernosťou.

Z registračných formulárov som sa dozvedela o našich účastníkoch zaujímavé veci: veľký počet našich účastníkov sú analytici, konatelia spoločností, dizajnéri, manažéri, architekti, právnici, ale mali sme aj jedného banánového kráľa 🙂

Entuziazmus niektorých účastníkov sa pretavil aj do výberu tém; niektorí ich vypísali asi dvadsať. Aby obľúbené témy na menovke videli aj ostatní účastníci, musela by byť veľkosť menovky minimálne A3. Veľmi nepomohlo ani to, že pri registrácii sa automaticky zobrazia podobné témy od iných účastníkov, takže sme skončili so súbormi tém, ktoré sa opakovali stále dokola, napríklad: Veda, Cestovanie, Psychológia, IT, Globálne problémy, Inovácie, Literatúra, Zdravý životný štýl, Nové technologie, Inteligentný dom.

Navyše sme ľudí vyzývali, aby témy písali aj po anglicky za lomku, takže predchádzajúce témy sa ešte rozšírili o anglické verzie. A tak sme veľa mazali a dúfam, že sa na nás za to účastníci nehnevali. Pre mňa osobne najvtipnejšia téma, ktorú si niekto vypísal bola ja ako stred sveta. Ďalšou zaujímavou témou bolo pohárobijectvo – ekológia neekológia, som rada, že sme mali plastové poháre.

Tiež bolo veľmi milé čítať vaše komenty v poznámkach pri registrácii. Bolo tam veľa povzbudivých slov, ako napr. super to robite, Tesim sa na jul, Teším sa na vás, organizátori alebo aj citátov, ktoré máte radi. Otec našich dvoch dobrovoľníkov – bratov napísal: dajte mi pozor na syna. Asi myslel Paťa, ktorý pomáhal s technikou, lebo na Romana by si skôr mali dávať pozor ostatní – robil nám totiž securiťáka. Ale inak veľmi milý chlapec.

Veľmi ma teší, že na TEDx chodia ľudia ako vy, je to jeden z dôvodov, prečo to robíme. Ďakujem.