Aký bol TEDxBratislava 2015 z vášho pohľadu?

Aký bol TEDxBratislava 2015 z vášho pohľadu?

Každý rok sú pre nás pri prípravách TEDxBratislava cenným stavebným prvkom údaje z vašej spätnej väzby. A tak skôr, než sme sa pustili do príprav ďalšieho ročníka, vzali sme si pod lupu vaše dotazníky. Ako sa vám páčilo na TEDxBratislava 2015?

Na úvod nás zaujímalo, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli. Nie je veľkým prekvapením, že väčšina účastníkov (40%) sa o nás dozvedela práve prostredníctvom sociálnych sietí. Čo nás veľmi teší, je fakt, že sa o náš „šíria“ pozitívne referencie aj od vašich priateľov a rodiny. Následne ste sa o TEDxBratislava dozvedeli od TEDx organizátorov alebo dobrovoľníkov a z médií.

Na otázku, aký bol hlavný dôvod, prečo ste sa zúčastnili TEDxBratislava, drvivá väčšina odpovedí znela: byť inšpirovaný. Prinášať vám inšpiráciu a motiváciu je dôvod, prečo to celé robíme. Naše odpovede sa prelínajú. 🙂

Pri otázke, či máte pocit, že organizátori dobre vysvetlili rozdiel medzi TED, TEDx a TEDxBratislava, takmer tretina odpovedala nie. Tretina ľudí, ktorým nebol vysvetlený rozdiel dostatočne, je rozhodne číslo, na ktorom treba popracovať. Tento bod si preto píšeme do to-do-listu pre ďalší ročník. Jeden z vás dokonca napísal, že na podujatí bol tretíkrát a stále nevie rozdiel 🙂

V celkovom hodnotení tohtoročného TEDxBratislava bola väčšia spokojná (83%) a považovala tento ročník za excelentný. Samozrejme, budeme pracovať na tom, aby to budúci rok bolo 100%.

Pri hodnotení konkrétnych zložiek podujatia, boli odpovede podobné. Ale pekne po poriadku. Pri hodnotení obsahu a tém väčšina (74%) považovala vyváženosť tém a tohtoročných spíkrov za excelentné. Je to však pre nás jasné znamenie, že si musíme dať na kvalite a výbere spíkrov dať tento rok záležať ešte viac. Spíkri sú alfou a omegou nášho podujatia.

Čo sa týka kvality moderátorov, moderátori sú členovia nášho tímu a nie sú profesionáli. Možno aj preto len 57 % z vás hodnotilo kvalitu ich moderátorskych vstupov za excelentnú. V každom prípade budeme na moderátorskych vstupoch a ich príprave pracovať v ďalšom roku ešte intenzívnejšie. Niektorí z vás si želali pri moderátorskych vstupoch viac zákulisných informácií o rečníkoch, dôvody, prečo sme sa rozhodli práve ich priviesť na pódium.

Časť podujatia, ktorú hodnotíte vo väčšine ako excelentnú, je catering. Dobre sa napapať je určite dôležité, a preto sme radi, že kvalitu jedla hodnotíte takto vysoko (79%). Takmer 60% odpovedí označilo kvalitu tohtoročných prestávkových aktivít za excelentnú. Pre zhrnutie, najvyššie bola ohodnotená celková kvalita podujatia, následne catering, za ním kvalita rečníkov, prestávkové aktivity a moderátori.

Otázka, ktorý rečník / rečníci sa vám páčili najviac, bola mimoriadne ťažká a veríme, že ste si užili všetky prednášky. Suverénne na špici tróni Josef Schovanec, ktorý zožal obrovský potlesk. Medzi vašich tohtoročných favoritov patrili aj prednášky od Fera Paulínyho, Martina Pyšného, Matúša Čupku, Adriany Debnárovej a Zuzany Gombošovej. Jedna odpoveď, ktorá sa nám mimoriadne páčila bola: „pri prednáške p. Gömöryho som si písala poznámky ako kedysi v škole a naučila som sa, na čo je dobrý feromagnetický materiál … skvelé“.

Naše podujatie je aj o networkingu a spoznávaní nových ľudí. V dotazníku sme sa preto pýtali, či ste sa na podujatí s niekým novým zoznámili. Takmer 76% odpovedalo áno. Najľahší spôsob, ako niekoho nového počas nášho podujatia stretnúť, je prostredníctvom prestávkových aktivít. Budúci ročník sa rozhodne posnažíme takýchto networkingových aktivít priniesť ešte viac. Pri druhej “zoznamovacej” otázke, či sa účastníkom podarilo rozprávať s niekým z rečníkov, sme sa dozvedeli, že takmer tretina z vás sa mala možnosť s rečníkom porozprávať.

V otvorenej otázke, čo by sme mali zlepšiť do budúceho ročníka, sme našli mnoho konštruktívnych nápadov. Napríklad nevyhlasovať mená víťazov na konci eventu (bolo to príliš zdĺhavé), nemeškať s prednáškami, rôzdnorodejší catering (menšie rady na kávu) a atraktívnejší program afterparty. Samozrejme technika! Tento rok máme predsavzatie mať 100% techniku, tak nám držte palce. Veľa z vás nám vyplnilo aj nápady na rečníkov, prípadne rôzne možnosti podpory networkingu a iné. Tešíme sa, keď sa zapájate do tvorby TEDxBratislava, a budeme radi, ak v tom budete pokračovať.

Nakoniec pridávame jednu TOP vetu, na ktorej sme sa pobavili. Pri otázke, chcete sa zúčastniť aj budúceho ročnika (pri ktorej 98% odpovedalo áno), nám niekto z vás odpovedal: “To ako vážne? Ja neviem, ako prežijem ten rok do ďalšieho TEDxu! Respektíve nie tak ja, ako moja viera a láska k tomu nášmu Slovakistanu.“