Aký bol TEDxBratislava 2011 podľa účastníkov

Aký bol TEDxBratislava 2011 podľa účastníkov

Krátko po TEDxBratislava sme účastníkov emailmi oslovili a poprosili o vyplnenie dotazníka. Jeho realizácia nám vyplýva so samotnej licencie od TED konferencie, ale boli sme aj my samozrejme zvedaví na to, akú hodnotenie nám dajú účastníci.

Výsledky nás potešili, zároveň nás zaväzujú k tomu, aby sme aj do tretieho ročníka dali vložili to najlepšie z nás. Pozitívne pripomienky nám ukazujú, čo sme urobili dobre, negatívne nám zas dávajú návod, čo a niekedy aj ako zlepšovať.

Respondentov sme sa pýtali aj na to, ktorí dvaja rečníci sa im páčili najviac. Prvú trojku najlepších rečníkov obsadili Jasiek Mela, Bijan Khadem-Missagh a Peter Košinár. Ale veľa odpovedí obsahovalu pre nás krásnu formulu: „Ťažko si vyberám, veľa/všetci boli skvelí.” Keď sme sa tento piatok rozprávali s Bijanom o tomto jeho úspechu, zhodnotil to tak, že on a Jasiek hovorili možno najviac od srdca, a preto sa umiestnili na prvých priečkach.” Nemohli sme s ním nesúhlasiť.

Účastníci si pochvaľovali celkovú organizáciu, skvelú atmosféru, workshopy, že sa dodržiaval časový rozvrh, že fungovala technika a že organizátori boli milí a usmievaví. Registrácia vraj prebehla bez problémov a mnohí napísali, že organizácia bola citeľne lepšia ako pred rokom, ako keby sa vychytali muchy. Áno, súhlasíme, vychytali sme muchy a už sme predsa len vedeli, čo a ako robiť.

Najväčšou odmenou pre nás je, že až 97 % respondentov by sa TEDx-u zúčastnilo opäť, pretože boli inšpirovaní, pretože bola výborná atmosféra a pretože sa dozvedeli nové veci a spoznali nových ľudí. To bolo našim cieľom a sme veľmi radi, že sa nám to podarilo.

A ešte jedna vsuvka. Online stream pozeralo ťahalo 728 unikátnych IP adries, čo si myslíme je skvelý počet.

V dotazníku padlo veľa otázok a bolo by nefér na ne neodpovedať. Takže postupne budeme tu na blogu odpovedať na všetky otázky. A ak máte nejaké naviac, neváhajte sa ich opýtať tu na blogu v diskusii (nižšie), emailom, na Facebook stránke alebo na Twitteri @TEDxBratislava.

Nižšie ešte pripíjame niektoré výsledky dotazníka, ktoré by vás mohli zaujímať.

Dotazník vyplnilo 122 účastníkov, z nich 28 % ženy. Až 79 % respondentov bolo vo veku 22-34 rokov. Najčastejšie zastúpené odvetvia boli marketing a reklama (18 %) a počítače, softvér a programovanie (11 %).

Viac ako dve tretiny účastníkov poznali TED videá, 42 % účastníkov sa zúčastnilo TEDx-u aj predtým. Najdôležitejšími zdrojmi informácií o TEDxBratislava boli online zdroje (53 %), nasledovali rodina, priatelia a známi (50 %) a tiež samotní organizátori a dobrovoľníci (37 %).

88 % účastníkov prišlo, aby boli inšpirovaní, 56 % aby sa naučili niečo nové a 46 % aby spoznali nových ľudí.

97 % respondentov malo pocit, že rozdiel medzi TED a TEDx bol vysvetlený dobre, najmä na základe úvodného videa Chrisa Andersona.

76 % odpovedí hodnotilo všeobecne TEDxBratislava 2011 ako skvelý, 20 % ako dobrý. Rečníkov ohodnotilo 56 % ako skvelých, 40 % ako dobrých, 49 % hodnotilo moderátora ako skvelého, 37 % ako dobrého. Jedlo hodnotilo 33 % ako dobré, 30 % ako skvelé a 28 % ako priemerné. Miesto konania bolo pre 50 % respondentov skvelé, pre 46 % dobré. 89 % ľudé odpovedalo, že dĺžka podujatia bola akurát, pre 93 % boli vystúpenia a bloky akurát a prestávky boli akurát pre 84 % odpovedajúcich.