Ako bude vyzerať prvý TEDxBratislavaWomen? Nakuknite!

Ako bude vyzerať prvý TEDxBratislavaWomen? Nakuknite!

Konferenciu TEDxBratislavaWomen robíme po prvý raz. Nie je to ale žiadna výhovorka, chystáme ju rovnako precízne ako júlový TEDxBratislava! Na čo sa môžete tešiť?

O prednáškach

Hlavnou a najdôležitejšou súčasťou každého TEDx podujatia je perfektne pripravený program. Na červený koberec sme preto pozvali sedem pozoruhodných rečníčok, s ktorými sme posledné týždne usilovne pracovali na príprave. Podujatie o 14.00 otvorí odborníčka na etiketu Katka Diková Strýčková, po nej vám molekulárna biologička Edita Révay priblíži boj proti malárii, Slavo Solovic hudobne doplní vizuálnu báseň Ondreja Rudavského a blok zakončí herná dizajnérka Nina Mikušková, ktorá vás podnieti prežiť zvyšok dňa o čosi intenzívnejšie.

Z licenčných podmienok podujatí TEDx s prívlastkom Women vyplýva, že musíme premietnuť jeden kompletný blok prednášok z globálnej konferencie TEDWomen, ktorá prebehla iba minulý týždeň v kalifornskom Palm Springs. Vybrali sme fantastický blok s vystúpeniami siedmich pozoruhodných žien, ktoré usilovne prekladáme a titulkujeme, aby ste si ich užili bez jediného vyrušenia. Premietaný blok prednášok bude dobrovoľný. Môžete si počas neho vyskúšať všetky prestávkové aktivity, alebo íst na diskusiu s niektorou z rečníčok, ktoré sa budú konať v Kabinete pomalosti. Harmonogram nájdete na plagáte na jeho dverách.

V poslednom bloku si vypočujete skutočný príbeh Amazonky Veroniky Gálovej, vďaka režisérkam dokumentu Prvá Jane Bučka a Lenke Moravčíkovej-Chovanec spoznáte úspešné ženy v histórii Slovenska, forenzná genetička Halina Šimková vám zodpovie otázku, či existuje gén zla a Eva Borušovičová, ktorá miluje šťastné konce a príbehy s pointou, vám jeden taký ponúkne ako šľahačku na torte. Čerešničkou bude už len talentované akustické duo Fancy Shoes a DJ Magálová na afterke, takže veríme, že po 20.00 sa nikam neponáhľate!

O prestávkach

Konferencie TEDx nie sú iba o dianí v sále, v prestávkach a počas premietaného bloku prednášok preto môžete zažiť množstvo prestávkových aktivít. Hravé, poučné aj relaxačné, každá vám zážitok z dňa rozšíri o niečo ďalej. Môžete si vybicyklovať smoothie od Adidasu, vďaka Poštovej banke lepšie spoznať pracovné podmienky žien alebo vymeniť staré kefky od Curaproxu za nové (len si ich nezabudnite priniesť!).

Ak nebudete mať odvahu osloviť ich na chodbách, možete sa s rečníčkami porozprávať počas diskusií v Kabinete pomalosti. Mesačnica a Amazonky vás poučia, ako sa lepšie starať o svoje zdravie. Na anonymnej nástenke od TEDxUniverzitaKomenského budeme hľadať najväčší mýtus o ženách a skúšať manuálne činnosti, ktoré vraj ženám do rúk nepatria. V sále môžete riešiť netypickú maľovanú krížovku a hra Niny Mikuškovej Been There Together vás prinúti vyjsť z komfortnej zóny. A nezabudnite sa usmievať, našou fotostenou tentoraz budú fotografi pohybujúci sa v priestore.

Občerstvenie v prestávkach je samozrejmosťou, pomohli nám s ním skvelí Red Monkey Group, s ktorými spolupracujeme aj na veľkom TEDxBratislava. Ďalšie dobroty a vianočný punč na afterku prinesú dievčatá zo Žufane, Fertucha už chystá svoje fantastické dezety, veganskými koláčikmi prispejú aj Dobrožrúti a Chutné kytice vám ovocím doplnia vitamíny.

Antikvariát Zrkadlo prinesie famózne čajíky, v termoskách nájdete filtrovanú kávu a ak by ste mali chuť na presso, k dispozícii bude Skrytý bar v priestoroch konania. Chceme sa vyhnúť jednorazovým riadom, a preto sme si od TEDxTrenčín požičali zbierku hrnčekov – môžete ich striedať alebo si vybrať jeden, ktorý vám je sympatický, a používať ho počas celého dňa. A ak máte doma hrnčeky, ktorých sa chcete zbaviť, práve TEDxBratislavaWomen na to bude vynikajúca príležitosť!