Aká je hodnota myšlienky?

TEDxBratislava: Organizačný tím, ročník 2017

Aká je hodnota myšlienky?

Koľko by ste boli ochotní zaplatiť za myšlienku alebo radu, ktorá vám zmenila život? Pravdepodobne by táto suma bola pre každého iná. Je totiž ťažké vyčísliť hodnotu niečoho nemateriálneho, keď klasická rovnica náklady plus marža rovná sa cena nefunguje.

Tento blog neašpiruje na riešenie týchto filozofických úvah. Avšak čo vieme naisto, je finálny súčet, koľko stálo zorganizovanie TEDxBratislava 2017. Myšlienky hodné šírenia síce ohodnotiť nevieme, ale to, čo umožnilo ich šírenie, áno.

Blog taktiež dáva odpoveď na otázku, prečo lístok na našu konferenciu stojí 59 eur. Pre niekoho veľa, pre niekoho optimálna cena a pre niekoho, komu naše podujatie zmenilo pohľad, pomohlo alebo ho inšpirovalo, mohla mať účasť nevyčísliteľnú cenu. Veríme však, že vaše očakávania budú aj tento rok naplnené a na konci dňa si poviete: “…boli to dobre investované peniaze”. Veď koniec koncov, aj očakávania a ich splnenie sú veľmi subjektívne veličiny. Ale o tom už nabudúce.

TEDxBratislava sa uskutoční 1. júla 2018 už po deviatykrát. Aj tento rok chceme ísť príkladom v transparentnosti, a preto zverejňujeme naše výdavky.

P.S. Všimli ste si, že náklady na ľudské zdroje nemáme? Niekedy robiť niečo pro bono je to najlepšie, čo môžete v pracovnom živote zažiť.