Slovenská Jamie Oliverová?

Slovenská Jamie Oliverová?

Nestáva sa často, že od známych aj neznámych dostaneme dva nezávislé tipy na toho istého rečníka, o ktorom sme predtým nikto nič nepočuli. Tento rok nám v tipoch takto vyskočilo jedno meno: Manj Carthigaser, fitness trénerka a nadšenkyňa pre zdravú výživu.

Dohodli sme si stretnutie vo food courte a ja som premýšľala, či zvládnem bez výčitiek zjesť fast foodovú quesadillu s grilovanou zeleninou pod drobnohľadom odborníčky na zdravé stravovanie. Vôbec som nevedela, čo ma čaká.

Ale Manj si ma získala na prvý pohľad. Táto energická osôbka ma prevalcovala svojou činorodosťou a ambíciami. Na moju otázku, či plánuje zostať na Slovensku odpovedala:
„Jasné, mám tu so Slovenskom veľké plány. Vieš, v USA alebo UK je ťažké spraviť revolúciu v stravovaní. Je to ako snažiť sa zastaviť rozbehnutý vlak. Tu je všetko menšie. Okrem toho ešte nie ste tak úplne na zlej koľaji. Ešte sa tu ten zlý trend dá zvrátiť.“
Potom so smiechom dodala: „Áno, plánujem byť slovenským Jamie Oliverom“.

Verím, že Manj svojou charizmou a entuziazmom dokáže nadchnúť aj vás, aby ste sa zamysleli nad tým, čím každý deň kŕmite svoje telo. Pretože naozaj je pravda, že sme to, čo jeme. Doslovne.

Ja osobne som sa tiež konečne rozhodla spraviť niečo s mojim stravovaním. Tento rok po prvý krát budeme odoberať čerstvú zeleninu od pána Šlinského, farmára, ktorý bol rečníkom na TEDxBratislava 2010 a dúfam, že sa popritom naučím lepšie variť. Držte mi palce a želajte pevný žalúdok môjmu priateľovi a rodine.