359° tém

359° tém

Zrejme sa to ani nezdá a možno je to až prkotina, ale na podtitule (medzi nami pracovne nazývanom claim) si dávame každý rok záležať. Pretože má vyjadriť to, čo chceme celý podujatím povedať, pretože chceme, aby zaujal a tiež chceme, aby bol súčasťou zamyslenia sa, ktoré veríme, že u divákov a fanúšikov dosiahneme. Jeho výber tak nie je záležitosťou jedného stretnutia či pár emailov, ale skôr týždňov brainstormovania, dumania  a vzájomného presviedčania sa.

TEDxBratislava 2012: 359°

359 stupňov je náš tohtoročný slogan. Ak ste si práve povedali, prečo nie 360 stupňov, tak sme práve dosiahli, čo sme chceli. Aby ste sa nad našim claimom trochu pozastavili, aby vo vás prebudil zvedavosť. A čo pre nás v tíme toto číslo znamená?

Je to takmer kompletné spektrum tém. Učime sa byť skromní – bolo by trúfale tvrdiť, že je TEDxBratislava o všetkom. Preto o jeden stupeň menej. Pri zmene smeru o 360° sa človek dostane presne tam kde bol. Pri zmene smeru o 359° sa otočí, pri tom veľa uvidí, zmení pohľad na vec, vráti sa, ale už je inde, o trošku sa posunul.

Posledný rok sme vraj všetci 99%. V sobotu 26.mája bude TEDxBratislava 359° a vy môžete byť ten chýbajúci 1°, aby sa kruh uzavrel.

359 je tiež prvočíslo. Ako prvočíslo, ani TEDxBratislava sa nedá deliť na drobné, je to celistvý zážitok.

A tu sú slogany, ktoré došli do finále, ale na titul TEDxBratislava 2012 nedosiahli:

Rozmýšľať je ľudské /  Kto sa bojí, nech ide do lesa / Nájdené v lese /  Keep failing /  Hlavou proti múrom / Veľa dobrých vecí / 360° / Na začiatku bola myšlienka / Radosť pomyslieť / Jeden svet, ∞ nápadov /  ∞ myšlienok /  ∞ riešení /  Tapiséria života / ∞ myšlienok, ∞ riešení /  Ševelenie v tráve / Peľ->Kvety->Plody / Myšlienky hodné šírenia / Ostrov pokladov / Lebo na tom záleží / Priestor pre myšlienky / Cez okno / Nepoznáte z TV (: / Nová prirodzenosť /  Bez návodu /  Bez kompasu