TEDxBratislava 2017: Straty a nálezy

Závan jari v mnohých vyvoláva nutkavý pocit zbaviť sa nepotrebného. Prekutrať šatník, vyčistiť dom. Síce sa vzdáme nepotrebných vecí, no nájdeme spokojný pocit obnovy. Materiálno nás často dokáže pohltiť viac, ako si chceme pripustiť. Pamätáte si, kedy ste naposledy stratili niečo cenné a nakoniec ste si uvedomili, že to ani nepotrebujete?

Straty a nálezy však môžeme chápať aj v inej ako materiálnej rovine. V tejto uponáhľanej dobe vieme veľmi rýchlo zmeniť názor bez toho, aby sme si vypočuli protistranu. Čoraz častejšie strácame pevné hodnotové presvedčenie, utiekame sa k rýchlym záverom, radikálnym názorom a nachádzame útočisko v nekritickom odsudzovaní.

Keď niečo získame, niečo iné stratíme. Možno nie hneď, možno nie naraz. Strácame sa, strácame iných, noví ľudia nám vstupujú do života, nachádzame sami seba. Tento rok vás pozývame na TEDxBratislava 2017 získať nové pohľady na samozrejmé veci a zároveň stratiť predsudky. Vidíme sa 2. júla 2017 v novej budove SND.

Rečníci

Spoznajte rečníkov, ktorí 2. júla vystúpia na TEDxBratislava 2017

 • Jowan Österlund

  Jowan je CEO vo švédskej firme Biohax International, ktorá sa zaoberá biohackerstvom, upgradovaním tela a vývojom implantátov.

 • Iveta Chovancová

  Iveta je terénnou sociálnou pracovníčkou a riaditeľkou OZ Odyseus. V bratislavských uliciach pracuje so ženami aktívnymi v sexbiznise.

 • Caspar Addyman

  Caspar Addyman je vývojový psychológ, ktorý skúma, ako deti spoznávajú svet a ako sa od nich môžeme učiť aj v dospelosti.

 • Lucia Molnár Satinská

  Lucia je jazykovedkyňa, ktorá sa vo svojich výskumoch venuje predovšetkým viacjazyčnosti v Bratislave a na Slovensku.

Zoznam rečníkov budeme postupne aktualizovať.

Prestávkové aktivity

Aj cez prestávky pre vás chystáme fantastické zážitky. Zatiaľ sa nechajte prekvapiť!

Viewing parties

Staňte sa vyslancom pri šírení zaujímavých myšlienok, zorganizujte premietanie priameho prenosu z TEDxBratislava 2017!

Partneri

Ďakujeme partnerom TEDxBratislava 2017