Saša Šmidáková: 500 opportunities

O tomto videu

Krehká dievčina s umeleckým talentom vedie jeden z najinovatívnejších e-shopov na Slovensku. Tajomstvo jej úspechu je odvaha nasledovať svoje sny.

 

O rečníkovi

slinska3-thumb

Na začiatku bolo jedno dievča s túžbou robiť niečo pekné. Vyrábalo náušnice a priateľ jej vytvoril online obchod. Keď sa stalo, že nahodila nový pár náušníc a v sekunde sa predali, zistila, že ľudia sú už unavení z uniformity a hľadajú niečo neotrepané, nové, pekné, s dušou. Svoj internetový priestor teda ponúkla ďalším šikovným ľuďom. Dnes sa ich v ňom môže realizovať niečo vyše 2000. Saša a jej partner Juraj vytvorili priestor pre ľudí, ktorí niečo vedia, ktorí sú kreatívni, trpezliví, chcú sa učiť, zlepšovať a tešiť iných svojou snahou. Dali mu meno SAShe.sk. Ponúkajú možnosť využiť svoje schopnosti a čas aj tým, ktorí sa z rôznych dôvodov nemôžu zamestnať. Dokázali, že Slováci sú schopní fungovať v komunitnom živote, participovať na veciach, zdieľať skúsenosti a zážitky…

Teraz je to reálne tu. Komunity, ktoré vznikajú, žijú a tvoria, aby bolo čo nosiť, aby sa bolo na čo pozerať, aby sa bolo kde baviť, aby náš svet bol farebnejší, veselší. Nielen, aby diela ležali niekde vo vitríne, viseli na vešiaku alebo, aby sa robili akcie pre vyvolených a umenie pre umenie. Nik k tomu nepotreboval od štátu ani korunu. Dokázali to sami a funguje to.

“Niekedy sa ťažko verí tomu, že projekt, ktorý sme vybudovali poskytuje priestor toľkým šikovným ľuďom. Ešte ťažšie tomu, že ďalší kvalitný priestor je na základe toho zase poskytovaný nám. Verím však, že ho vyplním kreatívne.”

 

Kategória
Design, Design