Hľadáme vyslancov, ktorí TEDxBratislava dostanú aj na koniec sveta

Hľadáme vyslancov, ktorí TEDxBratislava dostanú aj na koniec sveta

Napriek názvu TEDxBratislava nie je len o myšlienkach pre Bratislavu. Fascinujúci rečníci prinesú na pódium myšlienky pre celé Slovensko. Pomôžte nám ich šíriť!

Určite to cítite rovnako ako my, či ste v Bratislave, Trebišove alebo Hornej Marikovej. Slováci čoraz viac prepadajú kolektívnemu marazmu a slovné spojenie „posledný nech zhasne“ sa už zaradilo do ľudovej slovesnosti. A práve preto sme sa tento rok rozhodli rebelovať a s protichodnou myšlienkou „Posledný nech zažne!“ na pódium TEDxBratislava 2016 prinesieme rečníkov, v ktorých myšlienkach si niečo podnetné nájde každý (Slovák).

Bez vás to však tak ľahko nedáme

Aby sme nadupaný program dostali čo najďalej, dokonca až za hranice Slovenska, vyhlasujeme pátranie po vyslancoch TEDxBratislava! Poslom myšlienok hodných šírenia sa môže stať naozaj ktokoľvek, kto chce svojim kolegom, susedom alebo aj len babke v obývačke priniesť TEDxBratislava 2016 v priamom prenose. K multižánrovým konferenciám TED(x) totiž neodmysliteľne patria aj tzv. viewing parties, ktoré môže usporiadať ktokoľvek, aj vy.

Spustite s nami efekt motýlích krídel

Nedávno sme spočítali, že príprave jedného ročníka TEDxBratislava sa venujeme asi 6 000 hodín ročne. Pomáha nám pri tom kopec nadšencov, dobrovoľníkov, partnerov – v konečnom dôsledku priateľov, s ktorými nás spojilo odhodlanie pre vec. A keďže sa radi kamarátime s každým, kto sa vie nadchnúť pre koncept TED(x), tento rok dávame do hry pre všetkých, ktorí zorganizujú hromadnú viewing party vo svojej komunite, čestnú funkciu vyslanca.

Aj priamy prenos môže byť originálny

TED(x) viewing party nie je len obyčajný streaming, je to vaša jedinečná možnosť zorganizovať taký TEDx v malom. Viewing party môžete pripraviť pre skupinu do sto účastníkov, v akomkoľvek nekomerčnom priestore a môžete si dokonca pripraviť aj vlastné prestávkové aktivity. Stiahnite na viewing party nielen nadšencov TED-u, ale aj takých, ktorí tento koncept ešte nepoznajú. Môže ich to nečakane inšpirovať, ako pred rokmi učiteľov ZŠ v Sačurove.

„Vážený vyslanec TEDxBratislava…“

Ako vyslanec TEDxBratislava musíte dodržať niekoľko pravidiel. Podľa počtu účastníkov vyberte nekomerčný priestor – svoju obývačku, firmu, školskú telocvičňu, galériu, knižnicu, kultúrny dom, amfiteáter… Zožeňte si premietaciu techniku a ozvučenie, prípadne získajte lokálneho rečníka či partnera a vymyslite aj prestávkovú aktivitu. Od divákov však nemôžete vyberať vstupné. Môžete sa napríklad zložiť na jedlo, ale nesmie to byť podmienkou účasti.

Každý môže byť „šíriteľom myšlienok“

Aby stream bežal ako švajčiarske hodinky, priamy prenos z SND tento rok zastrešia Paneurópska vysoká škola a ako doslovný „šíriteľ myšlienok“ aj mediálna agentúra Mindshare. Skalopevne veríme, že 3. júla si množstvo slovenských domácností spraví rodinnú atmosféru a pozrú si prednášky z TEDxBratislava 2016 cez online stream. Alebo pôjdu do krčmy pozerať so susedmi – a že to bude lepšie ako škortové prenosy. Aj vďaka vám!

Staňte sa vyslancom TEDxBratislava pri šírení dobrých myšlienok!

Dajte nám o sebe vedieť prostredníctvom formulára. Spojíme sa s vami, pomôžeme vám a zodpovieme všetky  zvedavé otázky. Poskytneme vám tiež grafické podklady, otestujeme kvalitu streamingu a odkomunikujeme vaše podujatie cez našu stránku a Facebook. A ak zorganizujete hromadné verejné premietanie, dostanete od nás za odmenu aj tohtoročné svietiace tričko. Buďme pri tom spolu. 🙂