Toto sú rečníci, ktorí predniesli myšlienky hodné šírenia na TEDxBratislava 2014.

Buď súčasťou TEDxBratislava

Môžete sa stať súčasťou TEDxBratislava aj inak. Môžete byť dobrovoľník, organizátor lokálneho livecastu alebo náš partner.

Rečníci

Bez rečníkov by nebol TED ani TEDx ničím. Práve rečníci a ich vystúpenia pritiahnu ľudí na samotnú akciu, či k webstreamu. Sú to ich myšlienky (hodné šírenia), nápady (otvárajúce oči), odvaha a nápaditosť (povzbudzujúce a inšpirujúce), ale aj umenie podeliť sa o svoje emócie a radosť z tvorivosti a produktívnosti s ostatnými.

Pre organizačný tím TEDx Bratislava 2014 je hľadanie rečníkov tou najväčšou výzvou – na nich všetko stojí a padá. Navyše je úžasných osobností, ktoré majú čo povedať vždy omnoho viac ako tých pár voľných miest v programe akcie. Preto sme rovnako ako minulý rok hľadali nielen sami, ale nechali sme sa inšpirovať aj rečníkmi minulého ročníka, fanúšikmi a účastníkmi TEDxBratislava.

Juraj Bednár

Kde ma nájdete:

Twitter:

@jurbed

Blog:

juraj.bednar.sk/

Pozrite si TEDx talk:

Juraj Bednár
O hacktivizme

Juraj Bednár

hacker a podnikateľ

Juraj sa od malička venoval "hackovaniu" - programovaniu, kreatívnemu využívaniu technológií. Záľuba prerástla v podnikanie a iné aktivity - založil firmu DIGMIA, ktorá sa venuje správe serverov a počítačovej bezpečnosti, zamestnáva tím hackerov a geekov. Založil hackerspace Progressbar, kde sa stretávajú podobne zmýšľajúci ľudia, ktorí hľadajú kreatívne spôsoby využitia technológií a snažia sa zmeniť svet okolo nás - od zachovania súkromia až po reformu finančného systému pomocou alternatívnej meny Bitcoin. Má rád súčasné umenie a spolupracoval s viacerými umeleckými skupinami, napr. s kontroverznou českou skupinou Ztohoven.

Čo je TEDx?

Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia" ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED. Konferencia TED definuje všeobecný rámec pre program TEDx, ale jednotlivé podujatia TEDx sú organizované nezávislými organizátormi* (Organizátori musia splniť určité pravidlá a predpisy).


Copyright © 2015 TRIAD Advertising This independent TEDx event is operated under license from TED